Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w I konferencji zorganizowanej przez firmę TEB, która od około 20 lat zajmuje się kształceniem policealnym. Wydarzenie było skierowane raczej do słuchaczy TEB-u, ale nie tylko. Tematem przewodnim konferencji była kosmetyka i masaż. Główną moją motywacją, do zapłacenia 55 zł za udział, były warsztaty prowadzone przez chłopaków z Projektu Masaż.

Sama konferencja, mimo że mnie osobiście szczególnie nie zainteresowała – bo zdecydowana większość prelegentów opowiadała o kosmetyce i firmach kosmetycznych – została dobrze odebrana przez innych słuchaczy. Mnie osobiście bardzo spodobał się 20 minutowy wykład pani Agnieszki Kuhl, który zmotywował mnie do autorefleksji  i do refleksji nad tym, dlaczego to ja mam być najlepszym fizjoterapeutom w moim mieście. 

Prezentacja Patryka Sobotki nt. zastosowania masażu tkanek głębokich w bólach odcinka lędźwiowego również została bardzo miło odebrana. W czasie referatu Maciej (współpracownik Patryka) zajął się masowaniem uczestniczki konferencji, która zgłosiła, że cierpi na bóle odcinka lędźwiowego. Co ciekawe, zmniejszył jej dolegliwości, zajmując się jedynie ścianą przednią i boczną tułowia oraz przeponą.

Na konferencji była jedna przerwa na kawę oraz jedna przerwa godzinna, przeznaczona na spożycie obiadu. Kolejna przerwa miała miejsce pomiędzy warsztatami.

Część warsztatowa planowo miała trwać od 14:30 do 18:30. Wyszedłem wcześniej, bo zależało mi tylko na warsztatach prowadzonych przez Projekt Masaż oraz na warsztatach nt. stresu i radzenia sobie z nim prowadzonych przez panią magister Izabelę Barcik.

warsztaty mtg TebJedna sesja warsztatów trwała chyba 30 minut i uczestniczyło w niej około 15 osób. Zarówno warsztaty z Izabelą Barcik, jak i z Projektem Masaż uważam za interesujące i pouczające. Pani Barcik opowiadała, które strefy ciała narażone są na somatyczne objawy stresu (np. żwacze, ramiona, pośladki), opowiedziała o łańcuchach powięziowych, o modelach postawy ciała. Następnie pokazała grupie kilka statycznych pozycji rozciągających konkretne struktury. Opowiedziała dlaczego tak, a nie inaczej reagujemy na stres, jak sobie z nim radzić poprzez zmiany w psychice oraz jak łatwo wprowadzić autoterapię.

Projekt Masaż skupił się na przedstawieniu dziesięciu podstawowych zasad w MTG. Tak samo, jak na konferencji: Patryk opowiadał, a Maciej pracował na uczestniczce. O tymże dekalogu możecie przeczytać na ich stronie.

W wydarzeniu wzięło udział około 90 osób. Sponsorami głównymi była firma Aveno Life oraz jedna z firm kosmetycznych. Minusem było położenie ośrodka, w którym wszystko miało miejsce. Chyba ponad godzina drogi komunikacją publiczną z centrum Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *