Nawet nie minimum

Adam Rosławski Wydawnictwo BK Wrocław 1998 ISBN 83-910251-0-1 Około 55 stron.
Adam Rosławski
Wydawnictwo BK
Wrocław 1998
ISBN 83-910251-0-1
Około 55 stron.

Ta bardzo cienka książka (Reumatologia praktyczna) – 50 stron, opisuje w sposób zwięzły najczęstsze choroby reumatoidalne. Choroby najrzadsze z najczęstszych są opisane w tym podręczniku po 2-3 na stronę. Widzimy więc, że książka ta będzie w zasadzie tylko wstępem, do reumatologii.

Książka napisana jest w językiem bardzo przystępnym, ale niezbyt ciekawym. Znajdziemy w niej niewielką ilość obrazków w odcieniach szarości, ukazujących nam schematyczne zmiany w stawach, radiologiczne zmiany, a także sylwetki chorych.

Jak tytuł głosi, autor chciał podejść do tematu w sposób praktyczny, w zasadzie widać takie podejście. Opisana zostaje pokrótce rehabilitacja, zmiany psychiczne u pacjentów, rehabilitacja społeczna itp. Jednakże tego typu praktyczne aspekty zawarte są tylko w kilku chorobach, których tematykę porusza podręcznik. Niestety de facto padają jedynie ogólne stwierdzenia.

Reumatologia praktyczna.Podręcznik dla pielęgniarek i fizjoterapeutów

Podsumowując, książki bym nie polecił ani pielęgniarkom, ani fizjoterapeutom, ponieważ ten poziom wiedzy można zdobyć z polskich stron Internetowych. Poza tym można spotkać się z kopiami słowo w słowo zdań z innych książek o tej tematyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *