Ernest Wiśniewski i jego przedstawienie inicjatywy obywatelskiej

Wczoraj odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o ustawie fizjoterapeuty. Ernest Wiśniewski wyjaśniał posłom, że projekt ten jest tożsamy z projektem, który już został zaakceptowany przez sejm, senat i prezydenta. Obawiamy się natomiast, że obecny Minister Zdrowia, który od początku był przeciwnikiem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty w obecnym brzmieniu, będzie chciał przekształcić ustawę lub nie dopuścić do jej realizacji.

Obywatelski projekt ustawy jest analogiczny do projektu poselskiego (który ma wejść w życie 31 maja 2016 r.), poparło go bezpośrednio 130 tysięcy obywateli oraz około 100 stowarzyszeń pacjentów, co łącznie daje poparcie 500 tysięcznej społeczności obywateli RP.

Mimo licznego wielomiesięcznych prac nad projektem poselskim, który finalnie został zaakceptowany przez zdecydowaną większość fizjoterapeutów, pacjentów oraz lekarzy, okazuje się, że obecne Ministerstwo Zdrowia, stara się doszukać czegokolwiek, co pozwoliłoby mu na przedłużenie okresu vacatio legis tego projektu.

W związku z powyższym, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska obawiając się, że projekt poselski zostanie zmieniony, nie wycofała projektu obywatelskiego, który być może stanowi jakaś furtkę ratunkową.

Przeczytaj obywatelski projekt ustawy o zawodzie fizjoterapeuty

Zapoznaj się ze stanowiskiem rządu nt. projektu obywatelskiego

One Reply to “Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o ustawie fizjoterapeuty [WIDEO]”

  1. szkoda tylko, że zapomniano o masażystach, a konkretnie Technikach Masażystach. Zawiśli w powietrzu i życie polskie pokazuje, że nic nie potrafią zrobić dobrze i do końca. To smutne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *