Wreszcie Zdrowy

Rynek w zakresie fizjoterapii i masaży jest bardzo bogaty i różnorodny. Coraz liczniejsze stają się grupy facebookowe o tej tematyce, coraz częściej terapeuci wypowiadają się w sieci nt. uczelni, szkoleń, szukają pomocy w najtrudniejszych przypadkach klinicznych. Niestety wiedza i doświadczenie często ginie gdzieś w czeluściach Internetu. Ponad rok temu narodził się pomysł stworzenia czegoś, co pozwoli uniknąć takiego stanu rzeczy.

Portal

Powstające nowe miejsce w Internecie dla terapeutów będzie miało za zadanie segregować całą wiedzę z Internetu: będą tam informacje o kursach, książkach, o przyjaznych dla nas lekarzach itd. Będzie to również przestrzeń służąca do wymiany doświadczeń zawodowych czy studenckich – analiza trudnych przypadków, opinie nt. szkoleń, uczelni, w zasadzie na temat wszystkiego co szeroko związane z fizjoterapią i masażem.

Idea portalu:

  • Centrum informacji merytorycznych.
  • Narzędzie do wymiany wiedzy.
  • Nowoczesna baza specjalistów.
  • Gra i zabawa.

Z witryny czynnie będą mogli korzystać fizjoterapeuci, masażyści oraz studenci tych kierunków. Po rejestracji, nasi potencjalni pacjenci będą mogli łatwo odnaleźć nasze wizytówki.

Portal, który obecnie jest w fazie projektowania, został podzielony (dla specjalistów) na cztery kategorie:

  1. FizjoŚwiat – znaleziska z całego Internetu.
  2. FizjoBaza – baza kursów, ksiażek, fizjoterapeutów i sprawdzonych lekarzy.
  3. FizjoGrupa – dyskusje, pytania i odpowiedzi.
  4. FizjoGra – rozwój poprzez zabawę.

Prócz tego znajduje się tutaj również strefa przeznaczona stricte dla pacjenta.

Moim zdaniem na polskiej scenie fizjoterapeutycznej zdecydowanie brakuje takiego narzędzia jakie da nam ten portal. Zgodnie z ustawą, która weszła w życie tydzień temu, powstanie samorząd fizjoterapeutów, fizjoterapeuci nabędą praw i obowiązków, rozpoczną się żywe dyskusje zawodowe, być może polepszy się kontakt z lekarzami, w każdym razie nasz zawód przeżyje – miejmy nadzieję – swoją wiosnę. Stąd warto mieć możliwość globalnej komunikacji, poznania innych koncepcji pracy, sprawdzenia, które kursy są polecane przez innych, a które akredytowane i wiele więcej.

Portal zbliża się do fazy testowania. Nad portalem pracuje już parędziesiąt osób, szukamy kolejnych, które maja ochotę przyczynić się do rozwoju polskiej fizjoterapii, poprzez kierowanie swoich uwag, wątpliwości i sugestii nt. portalu.

Każda sugestia jest brana pod uwagę, więc zgłaszając się, masz realny wpływ na ostateczną formę portalu.

Zgłoszenia zawierające kilka informacji o sobie, proszę wysyłać na adres: radek.smoczynski@gmail.com

One Reply to “Nowe miejsce w sieci dla fizjoterapeutów i masażystów!”

  1. Ciekawe portale, rzeczywiście jest sporo różnych miejsc dla fizjoterapeutów. Widać że branża się rozwija.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *