Niejasność w zakresie kompetencji

KIF na swojej stronie po wielu latach pytań dotyczących wykonywania suchego igłowania przez fizjoterapeutów, opublikował artykuł. Z artykułu nie dowiemy się jednak, czy fizjoterapeuta może wykonywać takie zabiegi ani czy szkolenia w tym zakresie są zgodne z prawem. Artykuł jak sami autorzy piszą, jest jedynie rozpoczęciem dialogu w stronę innych zawodów medycznych, aby oswoić te grupy z myślą, że fizjoterapeuci takie zabiegi będą wykonywać w przyszłości.

Sam KIF nie odpowiada na pytanie, czy fizjoterapeuta nie będzie miał żadnych nieprzyjemności w związku z wykonywaniem takich zabiegów.

Przegląd literatury

Pod tym linkiem, można zapoznać się z przeglądem literatury skuteczności suchego igłowania, który powstał na zlecenie KIF.

Przypominamy, że podobne rekomendacje powstały w zakresie leczenia obrzęku limfatycznego. Teraz zamiast schorzenia, opisano metodę leczenia.

Okazuje się, że suche igłowanie warto stosować jako uzupełnienie terapii. Więcej informacji w publikacji.

Źródło: https://kif.info.pl/informacje/przeglad-literatury-w-zakresie-skutecznosci-klinicznej-suchego-iglowania-w-swietle-zasad-evidence-based-physiotherapy-ebp/?fbclid=IwAR2y1_3biFhjPm0oY7DI47HTFxzOEJfX1cv7PlRcXDJhSLhtpzCnlNAsdLY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *