Nauka anatomii w sposób ciekawy – 4/6 atlas

Nauka anatomii

Anatomia to nauka bardzo obszerna, dlatego, aby lepiej ją zapamiętywać, warto torpedować mózg różnymi bodźcami. Będzie to jeden z wpisów, przedstawiających sposoby lepszego zapamiętywania struktur anatomicznych.

Atlas oknem na świat

Anatomia człowieka Bochenka oraz Atlas anatomii człowiek Nettera

Czytając “Bochenka” lub inny podręcznik do nauki anatomii, z którego się uczysz, łącz opis z rycinami w atlasie. Nie warto skupiać się jedynie na pojęciach, trzeba zrozumieć te wszystkie anatomiczne określenia położenia. Z czasem dzięki temu oglądając atlas, umie się samemu opowiadać o danych strukturach. Sam na I roku studiów fizjoterapii, jakiś czas uczyłem się bez atlasu… była to toporna nauka.

Atlas jest narzędziem niezbędnym, szczególnie dla kogoś, kto pierwszy raz spotyka się z anatomią, pozwala on zobaczyć strukturę, a nie jedynie wykuć ją na pamięć. Atlasów anatomicznych jest wiele, każdy ma indywidualne preferencje zarówno cenowe, jak i jakościowe. Osobiście używam Atlasu Anatomii Człowieka Nettera i jestem z niego zadowolony. Choć może kiedyś zaopatrzę się w Prometeusza.

Artykuł niepodzielony na części możecie przeczytać na neoReh – Jak uczyć się anatomii i po co nam jej znajomość?

Facebook (0)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.